Vertikální žaluzie

Od stínění po reklamu

Vertikální žaluzie, jinak také látkové nebo svislé, jsou látkovým stíněním, které lze velmi úspěšně použít zároveň jako dekoraci, originální prezentační panel (lamely vertikální žaluzie lze vyrobit z fototextilie a potisknout reklamním sdělením, příjemným například přírodním motivem dle přání zákazníka anebo vlastní dodanou fotografií) nebo praktický a funkční systém dělící místnost na dvě části.

Umístění a použití vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie má vždy dva ovládací prvky – řetízek k otáčení a provázek se závažím ke stahování lamel. Pokud se rozhodneme pro použití vertikálních žaluzií jako stínění oken, je prakticky i esteticky nepřijatelné použít záclony společně se závěsy a naopak nadmíru vhodné je použít další typ stínění blíže k oknu, například látkové rolety, horizontální hliníkové anebo plisé žaluzie.

Způsob montáže

Prostor pro vertikální žaluzie je před oknem, montáž probíhá převážně do stropu anebo na zeď místnosti tak, aby žaluzie zabrala co nejméně místa a zároveň aby nestínila topnému tělesu. V drtivé většině případů není možné vertikální žaluzii namontovat přímo k oknu z důvodu znemožnění otevírání okna.

Několik typů vertikálních žaluzií

Vertikální žaluzie se dělí dle šíře a materiálu lamel. Lamely je možné vyrobit textilní v šíři 89 mm, 127 mm (standard) nebo 250 mm, plastové v šíři 89 mm anebo z dřevěných tkanin v šíři 129 mm. Opomíjeným typem vertikálních žaluzií jsou žaluzie třásňové nebo nadmíru elegantní Harmony - kombinace plastových vertikálních žaluzií a záclon.

Nenašli jste odpovědi na své dotazy? Ptejte se, rád se vám budu věnovat! Moji vzorkovnu najdete v Hořicích, ale moji práci po celém Královéhradeckém kraji.

Prohlédněte si moji práci

1